TRT Akademi Dergisi Basın Duyurusu


 

TRT Akademi Dergisi’nin ilk sayısı çıktı.

 

Türkiye’de radyo ve televizyon yayıncılığının öncüsü olan TRT, görsel ve işitsel yayıncılığın yanı sıra basılı yayıncılıkta da pek çok ürün ortaya koydu. Bu alanda son olarak, Türkiye’nin Akademik birikimine, üretkenliğine kendi bünyesi içerisinde yeni bir alan açmak suretiyle uluslararası hedefleri olan  hakemli bir dergi çıkardı.

 

TRT bu çalışma ile yayıncılık sektörünün problemlerine ışık tutmak, kendini değerlendirmek ve bu alanda stratejiler üreterek medya sektörünün karar alıcılarına somut öneriler sunmayı amaçlıyor. Dergi aynı zamanda TRT’nin hizmet verdiği yayıncılık alanında bilimsel bilgi üretimini cesaretlendirmek ve desteklemek için yayınlanıyor.

 

TRT ile Akademik dünya arasında bir köprü oluşturan TRT Akademi, aynı zamanda TRT’nin yurt dışı akademik dünya ile buluşmasına da bir zemin oluşturacaktır. Dergide Türkçe’nin yanı sıra ve İngilizce makaleler de yayınlanıyor. Türkiye’nin farklı üniversitelerinden geniş katılımlı bir hakem kuruluna sahip olan derginin akademik indekslerde taranan uluslararası bir yayın olması amaçlanıyor.

 

TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanan, Editörlüğünü Prof. Dr. M. Bilal Arık’ın üstlendiği TRT Akademi Dergisi’nin 2016 Ocak ayında çıkan olan ilk sayısında “Eğlence Endüstrisi” konusu işlendi. İlk sayıda bilimsel makalelerin yanı sıra akademi ve medya dünyasından önemli isimlerle yapılan röportajlar, kitap eleştirileri ve analizler yer alıyor. Ücretsiz olarak okuyucusu ile buluşan Dergiye internet üzerinden de ulaşılabiliyor.

 

Öncelikle iletişim ve Sosyal Bilimlerin diğer alanlarında nitelikli akademik çalışmaların yayınlanarak destekleneceği bir platform olarak TRT Akademi Dergisi senede iki kez periyodik olarak yayınlanacaktır.

 

Dergi’nin Temmuz  2016’da yayınlanacak olan 2. sayısında dosya konusu “DİJİTAL MEDYA” olarak seçildi. Bu ana başlık çerçevesinde  “Dijital medya ve hukuk”, “Sosyal ağlar ve internet devrimleri”, “Dijital kültür ve sanal kimlik”, “Dijital pazarlama”, “İnteraktif yayıncılık”, “”Dijital medya ve bireysel özgürlük”, “Dijital reklamcılık”, “Dijital diplomasi” vb. konular ele alınacak.

 

TRT Akademi Dergisi 2. sayısı için son makale gönderme tarihi 15 Mart 2016.

 

İletişim adresleri:

Web                :  www.trtakademi.net 
Facebook      :  TRTakademidergi
Twitter          :  TRTakademidergi
Google Plus  : TRTakademidergi
Instagram    : TRTAkademidergi

 

 

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>