TRT Akademi Dergisi duyuru haberi


Türkçe ve İngilizce yayımlanacak dergi, bilimsel makale, basılmamış bildiri, yorum ve değerlendirme, söyleşi, kitap eleştirileri ve çevirileri içerecek.

TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı, kurumun verdiği hizmetlerin temel amacına katkı sağlaması için “TRT Akademi” dergisi çıkaracak.

Başkanlığa bağlı Medya Akademisi Koordinatörlüğü, birikimlerini akademik dille sistematize ederek, medya sektörünün gereksinimini karşılamak üzere nitelikli, uzman, deneyimli insan kaynağının yetişmesine ve TRT’nin kurumsal kapasitesinin artırılmasına yönelik faaliyetlerde bulunmayı amaçlıyor.

Bu doğrultuda TRT tarafından, kurumun verdiği hizmetlerin temel amacına önemli katkı sağlayacağı düşünülerek “TRT Akademi” başlığını taşıyan, akademik hakemli dergi çıkarılması kararlaştırıldı.

Derginin içeriğini, TRT’nin faaliyet gösterdiği enformasyon üretimi ve yayıncılık alanlarına uygun olarak, iletişim bilimi ve medya araştırmaları oluşturuyor. Bu iki konuya, sosyal ve beşeri bilimlerle ilişkileri çerçevesinde odaklanılması hedefleniyor.

Haberin devamı için tıklayınız